Artykuły w kategorii: Mama

Praktyczne wskazówki w karmieniu piersią

Karmienie piersią, choć jest naturalną czynnością, wiąże się z wieloma trudnościami. Najwięcej problemów mają przede wszystkim świeżo upieczone mamy, które nie wiedzą jak prawidłowo karmić. Dziś przedstawiamy praktyczkę wskazówki w karmieniu piersią, które ułatwią początku waszej wspólnej, mlecznej przygody.

Czytaj dalej…

Maska na suche i zniszczone włosy – uratuj swoje włosy przed obcięciem dzięki nawilżającej i odżywczej maseczce!

girl-518327_640

Maska do włosów jest takim produktem do pielęgnacji, który powinien, ale nie zawsze znajduje się na naszej półce z kosmetykami. Odżywcza i nawilżająca maseczka na włosy wpłynie doskonale na kondycję fryzury każdej z nas, jednak w szczególności powinny stosować ją panie, które zmagają się z przesuszonymi i zniszczonymi włosami.

Czytaj dalej…

Dlaczego wybór antyperspirantu jest taki ważny?

giving her arm deodorant

Na tym kosmetyku nie powinnaś oszczędzać. To bowiem on zapewni ci komfort i dobre samopoczucie w trakcie całego, intensywnego dnia. Latem odpowiedni antyperspirant jest tak samo ważny, jak krem z filtrem.

Czytaj dalej…

Codzienna gimnastyka dla każdej kobiety: jak wzmocnić mięśnie dna miednicy?

beautiful pregnant with a girl by the sea

Zaawansowana ciąża lub pierwsze miesiące po porodzie to czas, kiedy wielu kobietom zaczyna doskwierać problem nietrzymania moczu. Jak radzić sobie z taką dolegliwością?

Czytaj dalej…

Paracetamol – czy powinien być mniej dostępny?

paracetamol

Paracetamol jest dziś najczęściej przedawkowywanym lekiem. Farmaceuci nie mają wątpliwości, że problem wynika między innymi ze zbytniej dostępności zawierających go leków przeciwbólowych.

Czytaj dalej…

Pielęgnacja ciała w ciąży

Pregnant woman putting a cream on a stomach

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Nosi ona bowiem w swoim ciele ukochane maleństwo. Wiele pań twierdzi, że najważniejsze jest dla nich dobro dziecka, jednak nie powinny one zapominać, że po 9 miesiącach zapragną, by ich ciało wróciło do formy i dobrze się prezentowało. Aby tak było, nie mogą więc zapominać o pielęgnacji skóry od pierwszych dni ciąży.

Czytaj dalej…

Obalamy mity o pielęgnacji włosów

wlosy

Wokół każdego tematu krążą różnego rodzaju mity, a pielęgnacja włosów nie jest żadnym wyjątkiem. Głównym ich źródłem są słowa naszych babć, które – jak się okazuje, nie zawsze miały rację. I choć niektóre z tych mitów są wielokrotnie powtarzane od wielu lat, bywa, że nie mają realnych podstaw lub wzięły się ze złych założeń. Zatem jakie teorie na temat pielęgnacji włosów nie mają racji bytu?

Czytaj dalej…

Przyjemne z pożytecznym – hand made

Artykuły hand made, czyli wyrabiane ręcznie przez zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych rękodzielników, cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na unikatowość – każdy drobiazg jest niepowtarzalny. Warto spróbować swoich sił – wystarczy odrobina fantazji i umiejętności manualnych. Nieco później dochodzi wprawa, pozwalająca pomnażać zyski.

Czytaj dalej…

Przyszła mama w biurze – o czym pamiętać pracując zawodowo w czasie ciąży?

Ciążą to nie choroba, jeżeli więc przyszła mama czuje się dobrze, nikt nie ma prawa oczekiwać od niej, że uzyskawszy zwolnienie lekarskie zamknie się w czterech ścianach i nie opuści ich przed końcem urlopu wychowawczego.

Czytaj dalej…

Pościel z kory

Sypialnia jest jednym z najważniejszych punktów każdego domu. Jej wnętrze powinno być miejscem, budzącym pozytywne skojarzenia związane z relaksem i odpoczynkiem. Zadbanie o odpowiednie urządzenie sypialni zapewni zarówno estetyczny wygląd jak i podniesie komfort snu.

Czytaj dalej…

Jak schudnąć szybko?

To pytanie pada najczęściej na licznych forach internetowych poświęconych odchudzaniu. Aktywność na forach wzrasta po świętach, przed wakacjami. Użytkownicy często używają też argumentu uroczystości rodzinnej, studniówki czy zbliżającej się randki.

Czytaj dalej…

Czy muszę używać laktatora?

Dla niemowlaka nie ma lepszego pokarmu niż mleko matki – zapewnia ono odpowiednią ilość składników odżywczych, witamin oraz przeciwciał. Niestety, nie zawsze jest możliwe karmienie malucha bezpośrednio za pomocą piersi. Niezależnie od tego, czy problem jest jedynie przejściowy, czy też długookresowy, dobry laktator okazuje się wówczas nieocenioną pomocą.

Czytaj dalej…

Szczęśliwa i wypoczęta

szczęśliwa mamaOpieka nad dzieckiem i jego wychowywanie to ciężka praca – maluch wymaga nieustannej aktywności, kreatywności w zajmowaniu mu czasu i wymyślania zabaw, świetnej kondycji fizycznej, aby za nim nadążyć, a także anielskiej cierpliwości, by rozwikłać wszystkie jego wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie. Gdy połączymy to z aktywnością zawodową i obowiązkami domowymi, które często spadają na barki kobiet, nie dziwi, że czujemy się zmęczone, nie mamy czasu na małe przyjemności i rozwijanie własnych pasji. Nie musi tak jednak być!

Czytaj dalej…

Poród z doulą

pomoc ciężąrnejCiąża to dla wielu kobiet wspaniały czas, który upływa im na radosnym oczekiwaniu na potomka, którego noszą pod sercem. Oprócz wielu pozytywnych emocji, kobiety często odczuwają także niepokój i lęki, związane z momentem rozwiązania, bowiem nie zawsze są one przekonane, że poradzą sobie z bólem, stresem, a potem – z opieką nad dzieckiem, karmieniem, przewijaniem, kąpaniem. Tata dziecka, niezależnie od tego, jakby się nie starał, nigdy nie zastąpi wsparcia doświadczonej kobiety – mamy, siostry, cioci… Co jednak zrobić, gdy jesteśmy pozbawione obecności takiej osoby, np. nie mamy rodziny, przebywamy za granicą, jesteśmy samotnymi matkami? Nie musimy same stawiać czoła wszystkim przeciwnościom – w takiej sytuacji wystarczy wynająć doulę.

Czytaj dalej…

Czy można stosować antykoncepcję hormonalną w czasie karmienia piersią?

pani z tabletkamiCiąża to duże obciążenie dla organizmu. W jej trakcie zmienia się wygląd kobiecego ciała, co jest związane głównie ze zmianami hormonalnymi. Wzrastający poziom hormonów powoduje rozregulowanie działania niektórych układów, np. rozrodczego. Dowodem na to jest chociażby fakt, że po porodzie, w trakcie połogu, pierwszej miesiączki spodziewać się możemy dopiero po okresie 4-6 tygodni. Jednakże, co ważne, zajście w kolejną ciążę jest możliwe już po około 3 tygodniach od porodu!

Czytaj dalej…

Czy można farbować włosy w trakcie ciąży?

farbowanie włosówOkres ciąży to dla kobiety czas, kiedy musi ona w sposób szczególny zadbać o siebie i o dziecko, które nosi pod sercem. Wiąże się to często z wieloma ograniczeniami, np. zakazem intensywnego uprawiania ulubionych ćwiczeń, picia alkoholu czy jedzenia surowego mięsa. Poza rzeczami, które są istotnie szkodliwe dla zdrowia małego dziecka, są też takie, wśród których narosło wiele mitów i przesądów. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw jest czynność farbowania włosów w ciąży.

Czytaj dalej…

Sposoby na rozstępy po ciąży

rozstępy po ciążyCiało kobiety w trakcie ciąży ulega nieustannym zmianom. Organizm przygotowuje się i przystosowuje do utrzymania przy życiu dwóch organizmów – matki i dziecka. Niezbędne staje się powiększenie pewnych części ciała, np. brzucha czy piersi. Poza tym kobieta praktycznie całą ciążę przybiera na wadze. Często te zmiany w organizmie, skutkujące rozciąganiem się skóry, uzewnętrzniają się w postaci mało estetycznych śladów, tzw. rozstępów.

Czytaj dalej…

Niepokojące objawy po porodzie

połógOkres około 6 tygodni po porodzie nazywany jest połogiem. Podczas niego następuje cofnięcie się wszystkim zmian, jakie zaszły w organizmie kobiety w czasie ciąży i porodu: obkurcza się macica, goją się rany w okolicy krocza, a jajniki i układ hormonalny podejmują na nowo swoje funkcje i są gotowe do zapłodnienia. Jednakże podczas tego okresu kobieta może odczuwać pewne dolegliwości. Często są one powodem jej niepokojów – jak rozpoznać, które objawy są normalne dla okresu około- i poporodowego, a z którymi należy się zgłosić do lekarza?

Czytaj dalej…