Artykuły w temacie: szkoła

Czy zmuszać dziecko do nauki?

Obowiązek chodzenia do szkoły wzbudza u dzieci najróżniejsze emocje. Niektóre chłoną wiedzę łatwo i chętnie, dla innych natomiast nauka jest złem koniecznym. Nic dziwnego zatem, że wielu rodziców reaguje nerwowo na jakikolwiek przejaw buntu ze strony ich pociechy na samą myśl o odrabianiu prac domowych czy przygotowywaniu się do sprawdzianu.

Czytaj dalej…

Leworęczność u dziecka

leworęczność u dzieckaW naszym kręgu kulturowym przez długi okres uważano leworęczność za przejaw pewnej nieprawidłowości w rozwoju małego dziecka. Wbrew obiegowej opinii – leworęczność nie jest żadną chorobą, a w większości przypadków nie trzeba z nią walczyć, bowiem nie utrudnia dziecku normalnego funkcjonowania. Na szczęście, coraz częściej wychodzi się naprzeciw szczególnym potrzebom leworęcznych, produkując dostosowane do ich chwytów przedmioty codziennego użytku, takie jak specjalnie wyprofilowane łyżki, szczoteczki do zębów, długopisy czy nawet gitary.

Czytaj dalej…

Korepetycje w gimnazjum

korepetycjeCo prawda do egzaminów gimnazjalnych jeszcze blisko pół roku, ale to tak naprawdę ostatni dzwonek, by zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia. W 6 miesięcy można jeszcze nadrobić zaległości z przedmiotu, który sprawia problem, a także powtórzyć materiał z trzech lat klas gimnazjalnych. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zapisać dziecko na korepetycje, a jeśli tak, to jak znaleźć odpowiednią osobę do ich prowadzenia, aby nie przepłacić? Niniejszy tekst spróbuje odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj dalej…