Przyjemne z pożytecznym – hand made

Artykuły hand made, czyli wyrabiane ręcznie przez zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych rękodzielników, cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na unikatowość – każdy drobiazg jest niepowtarzalny. Warto spróbować swoich sił – wystarczy odrobina fantazji i umiejętności manualnych. Nieco później dochodzi wprawa, pozwalająca pomnażać zyski.

Dla osób, które dopiero zaczynają interesować się tematyką hand made, godnym polecenia zajęciem jest wyrabianie biżuterii – najczęściej są to kolczyki, ale mogą to być także bransolety, pierścionki czy wisiorki lub broszki.

Jak zacząć zarabiać?

Oczywiście najpierw należy zaopatrzyć się w sprzęt. Wybór jest przeogromny: paciorki, cekiny, drewniane i plastikowe korale, kamyki, pióra, szkiełka, laski cynamonu, druciki i wszystko, co podsuwa ci wyobraźnia. Konieczne są również narzędzia, które ułatwią zaginanie, wycinanie, nawlekanie i nadawanie odpowiedniego kształtu twoim jubilerskim wyrobom. Wszystko to można nabyć przez Internet, w sklepach z artykułami dla artystów oraz na targowiskach lub w niektórych sklepach sieciowych.

Oczywiście hand made to nie tylko biżuteria, ale też ubrania, torby, dodatki, bibeloty, zabawki a nawet meble i wszystko, co daje się wyprodukować ręcznie.

Gdzie sprzedawać?

Jeżeli traktujesz hand made bardziej jak zabawę, warto zacząć od rozprowadzania swoich dziełek wśród znajomych. Potem do tego grona dołączą znajomi znajomych. Niestety droga pantoflowa nie gwarantuje zbyt wysokich zysków i doświadczenie pokazuje, że po jakimś czasie następuje przesycenie – trzeba szukać dalej. Niemniej warto nabyć nieco wprawy i umiejętności przed wkroczeniem na rynek.

Później z pomocą przychodzą media społecznościowe, blogi i serwisy aukcyjne. Szczególnie te pierwsze pozwalają nie tylko na wypracowanie bazy klientów, ale też kontakty z bardziej doświadczonymi rękodzielnikami.

Jeżeli masz duszę artysty, sprawdź się w hand made. Może stać się ono nie tylko źródłem dodatkowego zarobku, ale przede wszystkim pasją.

1 komentarz

  1. laminat

    Duże jest spektrum produktów, które można wykonywać ręcznie własnym sumptem. Zaczynając od rękodzieł szydełkowych, haftowanych po rękodzieła w postaci wyrobów w drewnie. Trudno jest u nas sprzedać własny wyrób tak, aby jego cena była adekwatna do jego wartości. Brakuje doceniania pracy ręcznej. Dobrym miejscem może być allegro, bądź jeszcze lepiej sprzedaż u naszych zachodnich sąsiadów.

Dodaj komentarz