Poduszka ciążowa U – nie tylko dla kobiet w ciąży

Każda kobieta w ciąży doskonale wie, jak trudno jest się porządnie wyspać, gdy brzuszek jest już całkiem sporych rozmiarów. Z pomocą przychodzi poduszka ciążowa U, która sprawi, że noce nie będą już polegały na przewracaniu się z boku na bok w poszukiwaniu idealnej pozycji. Dla kogo jeszcze tego typu poduszka ciążowa U będzie dobrym wyborem?

Jak to działa?

Rosnący brzuch powoduje duży ucisk na kręgosłup, przez co ciężarnej trudno jest przespać spokojnie noc. Pozycja leżąca dodatkowo wzmaga poczucie ucisku i niestety, bólu. Dodatkowo kobietom w ciąży może towarzyszyć ból krocza, przez co nogi nie mogą być złączone podczas snu. Dotychczas kobiety radziły sobie z tym problemem wkładając między nogi kołdrę lub tradycyjną poduszkę do spania, jednak często już po kilku minutach musiały je poprawiać, aby trzymały się na swoim miejscu. Nie sprawiało to, że rano budziły się bardziej wypoczęte. Dlatego też zakup poduszki ciążowej U niejednej kobiecie uratował już życie. Można z nią spokojnie spać od niemal samego początku ciąży, gdy kobieta czuje napięcie w podbrzuszu lub nawet delikatne bóle. Poduszka ciążowa U to obowiązkowy element wyposażenia kobiety w ciąży od mniej więcej 4. miesiąca, kiedy to zaczyna rosnąć brzuszek i coraz trudniej znaleźć dobrą pozycję do spania.

Dla kogo jeszcze?

Zakup poduszki ciążowej U to tak naprawdę rozwiązanie nie tylko dla ciężarnych, choć producenci przewidzieli, że głównie te kobiety będą kupować poduszki. Tymczasem poduszka ciążowa U może sprawdzić się również jako rogal do karmienia dziecka, jeśli wybierzemy mniejszy jej model. Mama może spokojnie przepasać poduszkę wokół bioder, a następnie ułożyć na niej maluszka. Jest to doskonały sposób na karmienie zarówno piersią, jak i butelką. Dodatkowo poduszka ciążowa U przydaje się kobietom w pierwszych tygodniach po porodzie, kiedy mogą one odczuwać ból czy pieczenie krocza. Czasami kobiety nie tylko śpią z poduszką, ale służy im ona również do siadania. Poduszka ciążowa U może posłużyć również kobietom, które nie planują dziecka ani też nie mają w domu maluszka. Będzie ona nieodzowna po wszelkich zabiegach czy operacjach ginekologicznych bądź też urologicznych krocza. Zalecają ją nawet lekarze wykonujący tego typu zabiegi, aby rana pooperacyjna miała swobodniejszy dostęp powietrza i aby nie sprawiała pacjentce bólu w nocy. Jak widać, poduszka ciążowa U ma bardzo wiele różnych zastosowań. Można ją nabyć w niemal każdym sklepie z akcesoriami dla niemowląt, małych dzieci i kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz