Artykuły w temacie: choroby

Diagnoza stulejki u chłopców

kid boy on mother hands in hospital at doctor having examination

Ścisłe przyleganie napletka do żołędzi u niemowlęcia jest naturalne i nie powinno Cię niepokoić. Stulejka fizjologiczna zanika u kilkulatka. Jednak w niektórych przypadkach wymaga konsultacji z lekarzem i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Czytaj dalej…

Nie trzymaj dziecka pod kloszem

osp

Często chorujący przedszkolak to w zasadzie nic dziwnego. Przedszkola są przecież siedliskami wielu bakterii, a dzieci zarażają się jedno od drugiego. Rodzice niewiele mogą na to poradzić — aby maluch nie chorował, musieliby go zamknąć w czterech ścianach i odizolować od świata. Mogą natomiast na wiele sposobów wzmacniać odporność dziecka, by łapało infekcje jak najrzadziej.

Czytaj dalej…

Na co zaszczepić przedszkolaka?

dziecko i strzykawkaWiek przedszkolny to szczególny okres w życiu naszego dziecka, dla którego każdy dzień przynosi coraz to nowe przeżycia. Tak naprawdę przedszkole to pierwsze miejsce, w którym dziecko ma szansę na socjalizację w grupie innych dzieci, nabycie nowych umiejętności społecznych czy tych związanych z edukacją. Niestety – dziecko często ma dużo problemów związanych z aklimatyzacją w nowym miejscu, z kolei największa bolączką rodziców wydają się być infekcje, które dziecko „łapie” na terenie przedszkola.

Czytaj dalej…