Maska na suche i zniszczone włosy – uratuj swoje włosy przed obcięciem dzięki nawilżającej i odżywczej maseczce!

girl-518327_640

Maska do włosów jest takim produktem do pielęgnacji, który powinien, ale nie zawsze znajduje się na naszej półce z kosmetykami. Odżywcza i nawilżająca maseczka na włosy wpłynie doskonale na kondycję fryzury każdej z nas, jednak w szczególności powinny stosować ją panie, które zmagają się z przesuszonymi i zniszczonymi włosami.

Dlaczego tak ważne jest, by stosować maskę na suche włosy? Czy w tej sytuacji nie wystarczy dobra odżywka? Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o swoje włosy, by uratować je przed poważnymi problemami, a tym samym obcięciem!

Odżywka a maseczka na suche włosy

Wydawałoby się, że odżywka i maseczka na włosy to produkty o podobnym działaniu, które można stosować wymiennie. Tymczasem okazuje się, że jest wprost przeciwnie. Odżywka do włosów to idealny produkt do codziennego stosowania, który delikatnie nawilży i odżywi nasze włosy, a przy tym ułatwi ich rozczesywanie. Tymczasem maska to produkt do zadań specjalnych – stosuje się ją przede wszystkim w sytuacji, gdy nasze włosy odznaczają się słabszą kondycją i potrzebują silnej odbudowy oraz regeneracji.

Maseczka odżywcza na przesuszone i zniszczone włosy

Maseczka na włosy jest obowiązkowym produktem dla pań, które zmagają się z nadmiernym przesuszeniem oraz zniszczeniami na włosach. Posiada ona silny i skoncentrowany skład, który odżywi i nawilży głębokie struktury włosa, przyspieszając ich odbudowę i regenerację. Warto zaznaczyć, że maska nie jest produktem do codziennego stosowania – wystarczy ją aplikować 1-2 razy w tygodniu, by już po kilku tygodniach móc zauważyć widoczną poprawę kondycji włosów.

Poznaj maski do włosów Garnier!

Stojąc przed wyborem odpowiedniej dla siebie maski do włosów, w szczególności warto zwrócić uwagę na produkty marki Garnier – maskę na suche i zniszczone włosy, włosy wypadające, a także pozbawione objętości. Maska na suche włosy Garnier otula włókna kremową warstwą i nadaje mi prawidłowy poziom nawilżenia, dzięki czemu stają się one miękkie, sprężyste i zdrowe. Maseczka scala rozdwojone i pozbawione witalności końcówki włosów, zapewniając im głębokie odżywienie i wzmocnienie praktycznie już od pierwszych chwil stosowania.

Jak stosować maskę na włosy?

W aplikacji maski na włosy nie ma nic skomplikowanego, aczkolwiek należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które sprawią, że jej działanie będzie bardziej efektywne.

  • Maskę należy nakładać na dokładnie oczyszczone włosy – jeżeli aplikujemy ją przed umyciem włosów, w następnej kolejności zmyjemy z włosów wszystkie odżywcze składniki.
  • Po umyciu włosów i przed zastosowaniem maski nie należy już nakładać odżywki – w ten sposób możemy tylko niepotrzebnie obciążyć włosy.
  • Maskę należy rozłożyć równomiernie na całej powierzchni włosów – jeśli nie mamy pewności, czy maska dotarła wszędzie, warto dodatkowo przeczesać włosy grzebieniem.
  • Czas trzymania maski na włosach może być różny przy produktach różnych marek, dlatego najlepiej trzymać się w tym przypadku instrukcji na opakowaniu.

Maska + inne zabiegi kosmetyczne na włosy

Jeżeli posiadamy bardzo długie włosy lub włosy do ramion, ale mimo zniszczonych końcówek nie chcemy ich obcinać, poza odpowiednimi kosmetykami do włosów musimy również zapewnić im doraźną pielęgnację w postaci profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Bardzo dobrymi opiniami cieszy się między innymi olejowanie i keratynowe prostowanie włosów – zabiegi te potrafią zregenerować i odbudować nawet najbardziej zniszczoną strukturę włosów. Panie, które posiadają krótkie i zniszczone włosy, a przy tym ich kosmyki wykazują skłonności do wypadania, poza dobrą maską do włosów, powinny rozważyć wykonanie zabiegu mezoterapii, który pobudzi cebulki włosów do ponownego wzrostu.

Dodaj komentarz