Pielęgnacja ciała w ciąży

Pregnant woman putting a cream on a stomach

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Nosi ona bowiem w swoim ciele ukochane maleństwo. Wiele pań twierdzi, że najważniejsze jest dla nich dobro dziecka, jednak nie powinny one zapominać, że po 9 miesiącach zapragną, by ich ciało wróciło do formy i dobrze się prezentowało. Aby tak było, nie mogą więc zapominać o pielęgnacji skóry od pierwszych dni ciąży.

Skóra kobiety w trakcie ciąży jest narażona na silne rozciąganie. Mogą więc pojawić się na niej szpecące rozstępy, czyli czerwone lub fioletowe pasma na skórze, które z czasem bledną, by stać się niewiele jaśniejsze od reszty skóry. Ich usunięcie jest o wiele trudniejsze niż zapobieganie ich wystąpieniu. Warto więc codziennie wklepywać balsamy i kremy przeciw rozstępom w skórę na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach. Trzeba jednak pamiętać, że w ciąży nie powinno używać się kosmetyków innych niż te ze specjalnym przeznaczeniem dla kobiet w stanie błogosławionym, takie jak np. tutaj http://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykw-vichy-c-768_301.html . Powinny one być także produkowane przez znaną i renomowaną firmę ze sprawdonych składników. W przeciwnym razie może okazać się, że nieodpowiednie kosmetyki doprowadzą do reakcji alergicznej. Ciąża ma bowiem wpływ na układ odpornościowy kobiety i może wytworzyć się u niej czasowa nietolerancja na niektóre składniki kremów czy balsamów. Czasami wysypka lub inne objawy uczulenia mogą być tak silne, że ciężarna będzie zmuszona udać się do lekarza po poradę.

Należy podkreślić, że przeciwdziałanie rozstępom ciążowym nie powinno zakończyć się z dniem porodu. Skóra jeszcze przez jakiś czas potrzebować będzie intensywnego nawilżania i ujędrniania. Nie wolno bowiem zapominać, że rozstępy mogą pojawić się także podczas gwałtownego chudnięcia, które jest charakterystyczne dla okresu połogu, czyli pierwszych 6 tygodni po urodzeniu dziecka. Skóra wraca wtedy do dawnego stanu, dlatego też trzeba dbać o nią, aby ponownie stała się jędrna i gładka. Zaleca się, aby balsamy i kremy dla kobiet ciężarnych wcierać aż do momentu, w którym powrócimy do dawnej sylwetki.

Dodaj komentarz