Dlaczego wybór antyperspirantu jest taki ważny?

giving her arm deodorant

Na tym kosmetyku nie powinnaś oszczędzać. To bowiem on zapewni ci komfort i dobre samopoczucie w trakcie całego, intensywnego dnia. Latem odpowiedni antyperspirant jest tak samo ważny, jak krem z filtrem.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wysokie temperatury. To taki czas w roku, kiedy dermatolodzy biją na alarm, a w mediach trwają wzmożone kampanie dotyczące używania kremów z filtrem. Fryzjerzy z kolei zalecają, aby latem mocniej skupić się na nawilżaniu struktury włosów podczas zabiegów regeneracyjnych. Oprócz tego ważna jest jeszcze jedna kwestia – wysokie temperatury sprawiają, że zaczynamy się intensywniej pocić. Dobry antyperspirantobok kremu z filtrem i odżywki nawilżającej, jest więc kosmetykiem, który musi znaleźć się w twojej kosmetyczce.

Kryteria wyboru idealnego antyperspirantu

Jest w czym wybierać. Producenci kosmetyków co jakiś czas wypuszczają na rynek produkty o rewelacyjnych wręcz właściwościach. Jednak w przypadku tak istotnego kosmetyku jak antyperspirant warto przede wszystkim patrzeć na własne potrzeby. Jeśli więc, przykładowo, jesteś pracującą mamą, zapewne kluczowe będzie dla ciebie to, jak długo kosmetyk zapewni ci ochronę przed poceniem. Maksymalna długość takiej ochrony może sięgać nawet 72 godzin.

Poza tym tego typu preparat powinien się szybko wchłaniać (rano, gdy szykujesz dziecko do przedszkola każda minuta jest cenna). Dodatkowo nie powinien zostawić smug ani przebarwień na ubraniach. Istotne jest również, aby taki kosmetyk nie zawierał alkoholu i parabenów. Te substancje mogą bowiem podrażnić delikatną skórę pod pachami. Wybieraj też produkty testowane dermatologicznie, będziesz mieć pewność, że skutecznie ochronią wrażliwe okolice.

Kompleksowa ochrona w jednym produkcie

Jako mama potrzebujesz pełnej ochrony przez cały dzień. Warto więc wypróbować produkt, który działa kompleksowo, jak na przykład antyperspirant Garnier Mineral Invisible 48 h. Jego sporą zaletą jest to, że szybko wchłania się w skórę, oszczędzając czas, a przy tym zapewnia długotrwałą ochronę przed poceniem. Ponadto ten produkt jest bardzo przyjazny dla ubrań. Jego regularne stosowanie sprawi, że problem przebarwień, smug na czarnych sukienkach i żółtych zacieków na białych koszulach nie będzie już cię dotyczył.

Dodaj komentarz