Maluch w Hiszpanii: gdzie warto się wybrać z dzieckiem?

maluch-esp

Stała się popularnym kierunkiem turystycznych wyjazdów już kilkanaście lat temu, a moda na nią trwa w najlepsze. Hiszpania zachwyca, przy czym wypoczynkiem na jej terenie najmocniej zainteresowane są rodziny z małymi dziećmi? Dlaczego to właśnie Hiszpania stała się dla nich tak atrakcyjna?

Hiszpańskie wybrzeża: raj dla podróżujących rodzin

Dla rodzin stawiających na dobry wypoczynek i świetną zabawę hiszpańskie wybrzeża są idealnym miejscem na wspólny urlop. Liczne atrakcje sprawiają, że i duzi, i mali będą zadowoleni z wypoczynku w tej części świata. Zachętą do odwiedzenia Hiszpanii staje się klimat tego kraju oraz wspaniałe zakątki, które z pewnością zasługują na uwagę. Ten kraj przyciąga jednocześnie świetnym zagospodarowaniem, przy czym wynajem wakacyjnych mieszkań staje się tu coraz popularniejszy. Warto zajrzeć na Edom.pl, który zapewnia dostęp do ponad 33 tysięcy ofert, dzięki którym tanie domy w Hiszpanii może wynająć każdy turysta zainteresowany pobytem w tym kraju. Co ciekawe, nawet na terenie tak popularnych wybrzeży, jak Costa Brava czy Costa Blanca, można znaleźć takie kwatery w wyjątkowo niskiej cenie. Już za tysiąc złotych tygodniowo można zapewnić swej rodzinie pobyt w komfortowo wyposażonym domu. Wyjątkowymi promocjami może zaskoczyć Costa Blanca, gdzie za wakacyjny dom dla czterech osób można zapłacić jedynie 500-600 złotych tygodniowo. Za przestrzeń oraz prywatność, tak ważne w czasie podróży z maluchem, bez wątpienia warto tyle zapłacić. A jak można spędzić czas z dziećmi na terenie Costa Brava lub Costa Blanca, na które turystyczne rodziny stawiają najchętniej?

Costa Blanca: raj dla rodzin z dziećmi

Spokojne miasteczka, piękne kąpieliska oraz plaże, które przyciągają uwagę jasnym piaskiem – oto walory, które zostały docenione przez turystów. Costa Blanca to jeden z tych regionów w Hiszpanii, które wyjątkowo sprzyjają rodzinnej turystyce. Miejscowość Guadalest zachwyca pięknym zamkiem – zabytkiem wyjątkowo atrakcyjnym dla miłośników średniowiecza. Guardamar jest z kolei ważnym punktem dla żeglarzy oraz modnym kąpieliskiem, którego symbolem stały się piękne plaże. Rodziny z dziećmi chętnie odwiedzają też dość liczne w tej części Hiszpanii wioski rybackie, które zachwycają sielską atmosferą oraz kameralnymi warunkami pobytu. Tu jedną z najpopularniejszych miejscowości jest Santa Pola, z którą konkurować może równie malownicza Villajoyosa.

Costa Brava: jakie atrakcje czekają tu na małych turystów?

Dzikie Wybrzeże to przede wszystkim piękne krajobrazy oraz plaże, na których cała rodzina może wypoczywać w komfortowych warunkach. To również coraz lepiej zagospodarowane kurorty i kąpieliska, na terenie których turystyka rodzinna stała się kwestią najważniejszą. Blanes, Torroella de Montgri oraz Tossa de Mar stają się w efekcie coraz popularniejszymi kurortami. Dla tych, którzy wybierają się na hiszpańskie wybrzeża z maluchami, najlepszą miejscowością na terenie Costa Brava jest jednak Lloret de Mar. Tu maluchy mogą spędzać czas na dobrej zabawie, którą gwarantuje im zarówno Aquatic Zoo, jak i Water Word – jeden z najsłynniejszych parków wodnych w tej części Europy.

Hiszpania to kraj, na terenie którego podróżujące rodziny nudzić się nie będą. Moc atrakcji dla małych turystów sprawia, że familijna turystyka ma się na hiszpańskich wybrzeżach doskonale. Najlepszymi propozycjami dla rodzin są jednak takie regiony, jak Costa Brava oraz Costa Blanca. Tu kameralna atmosfera i moc atrakcji pięknie łączą się ze sobą, dzięki czemu można tu bezpiecznie wypoczywać i jednocześnie wspaniale się bawić.

Dodaj komentarz