Prezenty od serca

pre

By sprawić komuś prezent nie zawsze potrzebne są pieniądze. Liczą się przede wszystkim intencje i pomysłowość. Największą radość sprawiają nam bowiem te podarunki, które pasują do naszych zainteresowań, pasji, które po prostu pasują do nas…

Jak wybrać idealny prezent? Jeżeli nie chcesz, by prezent, którym obdarowałeś kogoś bliskiego został odłożony na półkę i przykrył się warstewką kurzu albo co gorsza wylądował w śmietniku, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Dobrze, gdy prezent jest spersonalizowany – osoba obdarowana widzi, że brałeś pod uwagę jej zainteresowania i hobby, a więc włożyłeś w zdobycie prezentu nieco wysiłku. Jeżeli już wiesz, co lubi twój bliski, którego chcesz obdarować, to zastanów się lub dowiedz, czy tej rzeczy już nie ma. Dobrym sposobem na dowiedzenie się, czego pragnie przyszły obdarowywany jest wsłuchiwanie się w jego słowa i czytania między wierszami. Warto też wiedzieć o czym marzy. Może nasz prezent będzie tym pierwszym krokiem do realizacji wielkich planów?

Okazji, by wręczyć komuś prezent jest w życiu każdego z nas bardzo wiele. Kupić coś ładnego to żadna sztuka, ale mieć pomysł na prezent, który będzie oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, to już nie taka łatwa sprawa. Jedną z okazji do przyjmowania i dawania prezentów jest rocznica ślubu. Może zamiast wręczać kolejny zestaw talerzy czy filiżanek podarować… wspomnienia? Fantastycznym pomysłem może być zabawna karykatura szanownych jubilatów, przedstawiająca ich na przykład podczas ulubionych zajęć – może to być łowienie ryb, jazda na motorze albo w otoczeniu rodziny. Osoby sentymentalne i rodzinne ucieszy na pewno fotoksiążka, w której zostaną umieszczone zdjęcia uwieczniające najważniejsze chwile życia całej rodziny. Dla wielu małżeństw doskonałym prezentem na rocznicę będzie możliwość spędzenia tego dnia tylko we dwoje. Świetnym pretekstem do tego będą bilety do teatru lub wyjście na romantyczną kolację. Pamiętaj, najlepszy prezent to taki, w który włożyło się serce.

Dodaj komentarz