Soki owocowo-warzywne dla niemowląt

soczki

Warzywa i owoce to podstawowy element diety każdego człowieka. Zawierają niezbędne do życia witaminy i składniki mineralne. Regulują pracę układu pokarmowego, zapobiegają zaparciom i biegunkom.

Mają niebagatelne znaczenie dla prawidłowego rozwoju malucha. Wspomagają jego odporność, przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania najważniejszych organów, wpływają na samopoczucie dziecka. Warzywa i owoce są nie tylko zdrowe, ale i smaczne, jeśli odpowiednio je przygotujemy.

Naturalne smaki

Najlepsze dla dziecka jest to, co pochodzi wprost z natury, zerwane z drzewa, umyte, zmiksowane i podane. Bez konserwantów, sztucznych wspomagaczy smaku i barwników. Wybierając soki owocowe, warzywne dla dzieci zwracaj uwagę na etykiety. W pełni naturalne soki, jak Bobo Frut, to samo zdrowie. W składzie soku jabłkowego: sok jabłkowy, jabłko i witamina C. Naturalne i zdrowe soki, które możesz zacząć podawać w piątym miesiącu życia. Jabłko jest owocem o małych właściwościach alergizujących i to od niego zaczynamy wprowadzanie owoców w dietę dziecka. Jeśli chodzi o warzywa, to jest to marchew. Soki marchwiowe można podawać od piątego miesiąca życia. Marchew to bogactwo witaminy A i witamin z grupy B. Zapobiega zaparciom i biegunkom, regulując pracę układu pokarmowego. Soki dla niemowląt od piątego miesiąca życia mogą również zawierać dynię, czerwone winogrona, banany, jagody. Stopniowo wprowadzamy również maliny, morele, gruszki, śliwki, brzoskwinie. Po szóstym miesiącu można włączyć do diety dziecka soki pomidorowe z dodatkiem owoców. Pomidory to źródło cennych witamin i mikroelementów, głównie potasu.

Warzywa + owoce

Soki owocowo warzywne są najzdrowsze dla maluchów. Na początek sok z jabłuszka bądź z marchewki, najlepiej zacząć od podawania jednej do trzech łyżeczek i stopniowo zwiększać dzienną ilość soku. Z czasem wprowadzać soki owocowo-warzywne, jabłkowo-marchwiowy, jabłko z marchwią z winogronami i dynią czy jabłko z marchewką i bananem. Od siódmego miesiąca można włączyć w dietę sok pomidorowy z marchewką i winogronami.

Ile soku dziennie podawać?

W pierwszym roku życia dziennie należy podawać maluchowi około pół szklanki soku. Otwarty sok przechowuje się w lodówce, nie dłużej niż 48 godzin. Kupując sok dla dziecka, sprawdzaj zawsze wieczko. Powinno być wklęsłe. Na sokach dla dzieci zazwyczaj są oznaczenia, od którego miesiąca można podawać produkt dziecku.

Soki owocowe i warzywne to bogactwo wartości odżywczych, które wpływają na prawidłowy rozwój malucha.

Dodaj komentarz