Grecja – recepta na wakacje pełne wrażeń

22_Grecja

Chcesz zaszczepić w swym dziecku pasję podróżowania, rozwijać jego zainteresowania, a jednocześnie zapewnić mu moc dobrej zabawy? Jeśli tak, wakacje w Grecji będą dla ciebie i twojej pociechy idealnym rozwiązaniem. Gdzie miło spędzicie czas?

Riwiera Olimpijska – wypoczynek u stóp góry bogów

W ofertach np. na R.pl/last-minute ta część Grecji od lat zajmuje bardzo ważne miejsce. Piękne plaże sprawiły, że turystyka rozwinęła się tu rewelacyjnie. Ta część Grecji będzie doskonałym miejscem dla małych miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którzy zdążyli już pokochać górskie wędrówki. Dla naszych pociech możliwość wędrowania po stokach góry Olimp, doskonale znanej z greckich mitów, będzie przecież wyjątkowym doświadczeniem.

Zakynthos – wyspiarskie oblicze Grecji

Spokojna wyspa Zakynthos to piękne krajobrazy i niezwykły świat przyrody. Jeśli chcesz, by rodzinnych wakacji z dzieckiem nie uprzykrzał gwar i tłum turystów, postaw na ten wyjątkowy skrawek lądu. Nie ma tu wprawdzie zabytków, jest za to wiele malowniczych zatok i pięknych plaż, które tak chętnie odwiedzają żółwie Careta Carta. Wycieczki katamaranami, plażowanie na terenie Zatoki Wraku – oto kolejne atrakcje, dzięki którym na terenie tej spokojnej wyspy twoje dziecko miło spędzi czas. A może wolisz rozbudzić w nim miłość do historii?

Śladem historii – nie tylko Ateny

Jeśli chcesz pokazać swemu dziecku skarby antycznego świata, wizyta w Atenach będzie doskonałym pomysłem. Pamiętaj jednak, że nie tylko w greckiej stolicy zachowało się wiele starożytnych pamiątek. Na terenie Peloponezu można podziwiać pozostałości starożytnej Sparty oraz Olimpii – miejsca niezwykle ważnego dla małych sportowców. A jeśli wolisz wyspiarskie atrakcje, cennych zabytków możesz poszukać m.in. na Krecie. Tutejsze pałace i stanowiska archeologiczne mogą oczarować i ciebie, i twoje dziecko, podobnie jak wizyta w wyspiarskich muzeach.

A może wolicie nieco młodsze atrakcje? W takim układzie ciekawą propozycją na rodzinną wycieczkę może się okazać wędrówka przez wyspę Rodos. Na jej terenie zachowało się wiele średniowiecznych zamków – tajemniczych twierdz, które przypominają o Joannitach i ich obecności.

Tajemnicze Meteory

Klasztory, wzniesione na szczytach potężnych skał, na każdym turyście zrobią ogromne wrażenie. Jeśli twoje dziecko lubi miejsca tajemnicze i z uwagą śledzi przygody Indiany Jonesa, w tym niezwykłym zakątku Grecji poczuje się doskonale. Prawosławne monastyry, choć sprawiają wrażenie niedostępnych, wciąż służą mnichom. Jakie skarby kryją się za ich murami? Jak dostać się na teren poszczególnych klasztorów? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania dostarczy twojemu dziecku wielu emocji.

Grecja to kraj pełen wyjątkowych skarbów, dzięki czemu i dorośli, i dzieci miło spędzą tu czas. Mali odkrywcy z pewnością nudzić się tu nie będą, a wizyta na terenie antycznych miast stanie się dla nich jedyną z swoim rodzaju lekcją historii.

Dodaj komentarz