Artykuły w kategorii: Nastolatek

Czy trądzik to wyłącznie zmora nastolatków?

23_Czy trądzik to wyłącznie zmora nastolatków

Mimo że cera trądzikowa i zmaganie się z niedoskonałościami skóry kojarzą się wyłącznie z wiekiem młodzieńczym, w rzeczywistości z ich powodu cierpią także osoby dorosłe. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod na to, by przy pomocy odpowiednich środków przywrócić swojej twarzy dawny, satysfakcjonujący wygląd.

Czytaj dalej…

Gdzie iść po gimnazjum?

Ecole

Chociaż jest dopiero luty, Ty już dziś zastanawiasz się, co wybierze po gimnazjum Twoje dziecko. Martwisz się jak każda matka i nic dziwnego – to jedna z ważniejszych decyzji w „dorosłym” życiu tego młodego człowieka. Jeśli zależy Ci na tym, by była dobrze przemyślana przez Twoje dziecko, a jednocześnie podjęta jak najbardziej świadomie, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Dowiesz się, co daje każda ze szkół ponadgimnazjalnych i jakie „opcje” dzięki skończeniu którejś z nich będzie miało Twoje dziecko. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej…

Poprawiasz maturę? Nie martw się – studia wciąż na Ciebie czekają!

poprawka matury a studia

Powinęła Ci się noga na egzaminie dojrzałości? Nie masz co rozpaczać! Bez problemu poprawisz maturę i wciąż możesz rekrutować się na studia ze swoim rocznikiem. Jak to możliwe? Wszystko dzięki drugiej turze naboru na studia, która wciąż trwa na wielu uczelniach w Polsce. Gdzie jeszcze są miejsca i czy aby na pewno chcesz wybrać właściwy kierunek? Zapoznaj się z naszym materiałem, a my odpowiemy na nurtujące Twoją głowę pytania związane z II turą naboru na studia.

Czytaj dalej…

Czy katar alergiczny to jedyny problem osób uczulonych na pyłek roślin?

alergia

U wielu osób cierpiących na katar alergiczny wywołany uczuleniem na alergeny pyłku roślin dodatkowe problemy stwarza często towarzyszący brak tolerancji niektórych owoców i warzyw. Wynika to z faktu, iż alergeny pyłku roślin dają liczne odczyny krzyżowe z alergenami wielu warzyw i owoców.

Czytaj dalej…

Kiedy nastolatek zaczyna się buntować…

bunt

Okres dojrzewania  to czas trudny nie tylko dla samego nastolatka, lecz również dla całej jego rodziny. Charakterystyczny dla tego okresu bunt może być wyrażany na wiele sposobów, zawsze jednak budzi pewien niepokój, zwłaszcza ze strony rodziców.

Czytaj dalej…

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

teen

Każdy nastolatek nie tylko marzy o tym aby mieć swój własny pokój, ale chce aby ten pokój był wyjątkowy.

Czytaj dalej…

Ale ja jestem brzydka! – jak postępować z nastolatką z kompleksami?

Dla rodziców ich własne dzieci zawsze będą najpiękniejsze i nawet jeśli ich uroda nie jest nieskazitelna, rodzice nie są w stanie myśleć o pewnych jej niedostatkach inaczej, jak tylko uznając je za „urocze”.

Czytaj dalej…

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Zbliża się grudzień – czas świąt i obdarowywania innych prezentami. Najbliższą okazją ku temu są mikołajki, obchodzone 6 grudnia. To ostatni dzwonek, aby zastanowić się nad niebanalnym prezentem dla naszej pociechy. Ważne jest, aby było to coś, co naprawdę ucieszy nasze dziecko, trafi w jego gusta, zainteresowania czy aktualne potrzeby.

Czytaj dalej…

Napoje energetyczne i ich wpływ na dzieci

napoje energetyczneCzy pozwoliłabyś wypić swojemu dziecku 6 filiżanek kawy? Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, ale wypicie przez dziecko w wieku szkolnym jednej puszki napoju energetycznego dostarcza mu takiej dawki kofeiny, ile znajduje się właśnie w 6 kawach. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki i Uzależnień, problem z nadmiernym piciem napojów energetycznych występuje szczególnie silnie w gimnazjum, dotyka on w coraz większym stopniu także dzieci młodsze, nawet w wieku 8-9 lat. Czytaj dalej…

Korepetycje w gimnazjum

korepetycjeCo prawda do egzaminów gimnazjalnych jeszcze blisko pół roku, ale to tak naprawdę ostatni dzwonek, by zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia. W 6 miesięcy można jeszcze nadrobić zaległości z przedmiotu, który sprawia problem, a także powtórzyć materiał z trzech lat klas gimnazjalnych. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zapisać dziecko na korepetycje, a jeśli tak, to jak znaleźć odpowiednią osobę do ich prowadzenia, aby nie przepłacić? Niniejszy tekst spróbuje odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj dalej…

Jak zachęcić nastolatka do wykonywania domowych obowiązków?

nastolatek sprzątaWracasz z pracy do domu, a tam: piętrzące się w zlewie brudne naczynia, nieodkurzone pokoje, brudne pranie w koszu i worki ze śmieciami do wyniesienia. Tymczasem z pokoju naszego nastolatka słyszymy tylko głośną muzykę, a kiedy tam wchodzimy okazuje się, że on sam surfuje po internecie. Zmęczona pracą i zła na syna/córkę, mama często daje się porwać irytacji i krzyczy na swoje dziecko, po czym sama wykonuje w domu obowiązki domowe: gotuje, sprząta, pierze, odkurza, prasuje… i czuje się wykorzystana! Jak zachęcić naszego zbuntowanego nastolatka do prac domowych?

Czytaj dalej…

Co robić, gdy dziecko obgryza paznokcie?

obgryzanie paznokciObgryzanie paznokci, zwane naukowo onychofagią, jest dosyć powszechną przypadłością. Szacuje się, że paznokcie obgryza blisko 30 % dzieci do lat 10 i blisko 45 % osób powyżej tego wieku i w równym stopniu dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Czytaj dalej…