Jak schudnąć szybko?

To pytanie pada najczęściej na licznych forach internetowych poświęconych odchudzaniu. Aktywność na forach wzrasta po świętach, przed wakacjami. Użytkownicy często używają też argumentu uroczystości rodzinnej, studniówki czy zbliżającej się randki.

Czy da się to zrobić?

Odpowiedź jest jedna i oczywista – nie da się. Odchudzanie to proces, do którego trzeba się przygotować psychicznie i choćbyśmy nie wiem jak się starali, nie pozbędziemy się dodatkowych kilogramów podczas doby. Spośród diet cud można wybrać takie, które będą działały szybciej niż inne nie rujnując przy okazji zdrowia.

Dieta South Beach

To rozwiązanie przynoszące szybkie efekty, zdrowe i w ostatecznym rachunku stające się stylem życia. Przez pierwsze dwa tygodnie spożywamy warzywa, chude mięso i lekki nabiał. Efekty widać po dwóch tygodniach. Naturalnie to nie koniec. Po pierwszej fazie następują kolejne, w których menu jest bardziej urozmaicone, ale ciągle działa na utratę wagi. Po całym udanym procesie, warto zachować elementy tej diety na przyszłość. Unikniemy wtedy efektu jojo i będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem.

Głodówka

Uwaga! To nie rozwiązanie dla każdego. Jest jednak wielu miłośników tej metody, którym zależy przede wszystkim na oczyszczeniu organizmu. Wielu lekarzy podkreśla dobre skutki poszczenia. Wymaga ona jednak długotrwałego przygotowania i bardzo dobrego nastawienia psychicznego. Głodówka nie powinna przekraczać kilkanaście dni, a wychodzenie z niej wymaga stosowania się do szeregu zasad. Przed postem należy skontaktować się z lekarzem.

Dieta 2 na 5

Ta metoda wzbudziła wielkie zainteresowanie przede wszystkim na wyspach Brytyjskich gdzie miłość do jedzenia powoduje wiele problemów z nadwagą. Wymyślił ją dziennikarz Michael Mosley i gwarantuje jej dużą skuteczność. Dieta polega na jedzeniu wszystkiego na co mamy ochotę przez 5 dni w tygodniu. Korzystamy wtedy z takich ofert jak pizzeria z dowozem do domu bez wyrzutów sumienia. Przez kolejne 2 dni jemy tylko 700 kcal. Tajemnica tkwi w zmniejszeniu żołądka podczas dwudniowego radykalnego odcięcia kalorii. Sam Mosley schudł dzięki temu 6 kilogramów w miesiąc.

Dieta niełączenia

Już wielokrotnie dowiedziono, że łączenie niektórych składników podczas posiłków negatywnie wpływa na układ trawienny przez co tyjemy. Według tej diety połączenia wskazane to mięso z warzywami zielonymi, chleb i ziemniaki z warzywami zielonymi, z tym samym zestawem warzywnym bez obaw możemy łączyć białka, orzechy i jajka. Owoce kwaśne można łączyć z kwaśnym mlekiem i orzechami. Te ostatnie nie są jednak wskazane w przypadku owoców niekwaśnych. W skrócie spożywać osobno produkty białkowe, osobno węglowodanowe, jeść wyłącznie naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze oraz utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Nie zapominajmy o sporcie, który jest najlepszą drogą do pięknej sylwetki. Jeśli nie mamy czasu gotować jedzmy rozsądnie zamawiając zdrowe jedzenie na wynos.

1 komentarz

  1. Zdzisiek

    Dieta musi by połączona z ruchem. Zbyt często lekceważmy porady doświadczonych trenerów fitness, posiadających wieloletnie doświadczenie. Jeśli chodzi o diety to jest tyle zdań na temat ich skuteczności ile osób, które to stosowały. Moim zdaniem jedną z lepszych diet jest dieta rozdzielna połączona z specjalnym zestawem ćwiczeń poprawiających sylwetkę. Od jedzenia to tylko rośnie brzuch i przybywa sadełka.

Dodaj komentarz