Dziennik przyszłego życia

Pregnant Woman Belly. Pregnancy Concept

Trzymając w dłoniach pozytywny test ciążowy, trudno jest się powstrzymać od łez szczęścia. W organizmie matki zaczęło rozwijać się nowe życie i rozpoczął się najpiękniejszy okres w jej życiu. I chociaż na początku musi się ona borykać z niegodnościami i złym samopoczuciem, to wszystkie przykrości bledną w obliczu tak radosnej wieści. To również idealny moment, by rozpocząć obserwację własnego organizmu i założyć własny kalendarz ciąży.

Dziewięć najważniejszych miesięcy

Przyszła mama często nie może powstrzymać się z radości na myśl o tym, że już za dziewięć miesięcy jej życie ulegnie całkowitej zmianie, stanie się rodzicem odpowiedzialnym za opiekę i wychowanie małego dzieciątka. Jest to bardzo intensywny okres zarówno dla niej, jak i jej partnera, ponieważ wymaga specjalnej troski i często zmian dotychczasowego trybu życia. Prowadzenie kalendarza ciąży dotyczy tak naprawdę dwóch zagadnień: jednym z nich jest szczegółowe zapoznawanie się ze zmianami, jakie mają miejsce w organizmie matki i maluszka, zaś drugim opisywanie swoich stanów emocjonalnych i fizycznych. Wszak każda przyszła mama znosi ciążę w szczególny dla niej sposób, nie ma na świecie dwóch takich samych ciąż, które można do siebie porównać, dlatego tak ważne jest prowadzenie własnych notatek i obserwacji zmieniającego się ciała. Pamiętajmy, ze ciąża dzieli się głównie na miesiące, a nie tylko trymestry, a każdy z nich jest warty szczególnej uwagi. Dlaczego warto mieć własny kalendarz ciąży? Wszak to nie tylko idealny sposób na dokładną obserwację swojego ciała i stanu psychicznego, ale również jedyna w swoim rodzaju pamiątka, zarówno dla rodziców, jak i w przyszłości dla swego dziecka.

Jak prowadzić kalendarz ciąży?

Chcesz wziąć zeszyt, długopis i zacząć spisywać najważniejsze informacje? Zapomnij o tym, teraz istnieją nowoczesne portale poświęcone tej tematyce. Na ich stronach można przeczytać szereg artykułów opisujących przebieg ciąży ujętych w trzech kategoriach: „Co się teraz dzieje z moim maleństwem?”, „Dobre nawyki żywieniowe” oraz „Podstawowe pytanie” wraz z odpowiedzią specjalisty, które często nurtują kobiety w poszczególnych miesiącach ciąży. Informacje znalezione w sieci, usłyszane od lekarza lub przeczytane w poradnikach dla przyszłych rodziców często zawierają chaotyczne i lakoniczne opisy poszczególnych etapów ciąży. Dobry kalendarz ciąży pieczołowicie opisuje wszelkie zmiany, jakie zachodzą w ciele kobiety w okresie kolejnych czterech tygodni. Po dołączeniu do wybranego programu kalendarza ciąży można samodzielnie dopisywać samodzielne obserwacje własnego ciała. Kalendarium badań w ciąży oraz zasady zdrowego i bezpiecznego odżywiania to tylko niektóre z bogatej oferty artykułów i zaleceń specjalistów. Także materiały do pobrania dotyczące jadłospisu są bardzo przydatne, bowiem są dopasowane do poszczególnych etapów ciąży, pozwalając tym samym na uzupełnienie najważniejszych witamin i mikroelementów. Warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem, które z pewnością przyniesie satysfakcję przyszłym rodzicom i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Kalendarz ciąży miesiąc po miesiącu dostępny jest na stronie www.zdrowystartwprzyszlosc.pl.

Dodaj komentarz