Darmowe czy tanie podręczniki szkolne?

Owl sitting on books.

Rodzice sześciolatków, jak i dzieci starszych, wraz z nadchodzącym wrześniem borykają się z problemem zakupu podręczników i przygotowania wyprawki szkolnej. Ministerstwu Edukacji Narodowej nie udało się zapewnić jeszcze wszystkim uczniom darmowych książek i przyborów do nauki, dlatego spora część dzieci będzie musiała korzystać z rodzinnego budżetu.

Nawet  rodzice pierwszoklasistów oraz uczniów klas drugich, czwartych i pierwszych gimnazjum, którzy w tym roku dostaną darmowe podręczniki nie obejdą się bez szkolnych wydatków. Bezpłatne książki nie obejmują np. książek do nauki języka obcego, katechizmu do religii czy zestawów ćwiczeń do wszystkich przedmiotów. Dlatego również i oni powinni zainteresować się dostępnymi na rynku ofertami sklepów i księgarń. W wypadku ich dzieci, na szczęście będzie to mniejszy zakup, ale nie ma jeszcze takiej ustawy, która by zapewniała wszystkie bezpłatne podręczniki i darmowe przybory szkolne – te akurat w zupełności zostają w kwestii rodziców.

Natomiast uczniowie niewymienionych wcześniej klas, czyli w zasadzie większość młodzieży, musi samodzielnie zatroszczyć się o przygotowanie do nowego roku szkolnego. Będą to niestety spore koszty… Dlatego najważniejsze jest kupienie podręczników w jak najniższych cenach. Najlepszym rozwiązaniem dla rodziców mogą okazać się internetowe sklepy. To duże ułatwienie dla zapracowanych osób, rodzin mieszkających w małych miasteczkach z dala od księgarni, a także dla tych, co cenią sobie wygodę, gwarancję niskich cen i bezpiecznych zakupów.

Wybierając sklep online zwróćmy uwagę na informacje o sklepie, promocje obowiązujące na szkolny asortyment, a także na parametry i czas dostawy (szukajmy dostawy gratis dla większych zakupów, bo w niektórych sklepach zawsze trzeba opłacać przesyłkę, a to dodatkowy wydatek).

Liderem na rynku podręczników online jest sklep Gandalf, uznany w 2011 roku za najlepszą księgarnię internetową. Swoim klientom proponuje m. in. tanie podręczniki (bogaty wybór i promocyjne ceny), darmową dostawę w 24 h. Na stronie Gandalf.com.pl można też dostać szkolne lektury, wyprawkę dla ucznia (zeszyty, plecaki, piórniki), a także konkursy i różne propozycje książkowe również dla dorosłych.

Jeśli nie możemy skorzystać z darmowych książek dla naszych uczniów – kupujmy tanie podręczniki w sieci!

Dodaj komentarz