Zabawki interaktywne – nowy wymiar zabawy

Najlepsze zabawki dla dziecka to takie, które łączą zabawę z nauką. W ten sposób rodzice sprawują świadomą kontrolę nad jego rozwojem.

Zabawki interaktywne to świetna propozycja dla każdego dziecka. Już tym, które skończyły rok, można sprawić np. migoczącą kulę pozwalającą stawiać pierwsze kroki w poznawaniu świata.

Producenci zabawek szturmują rynek coraz nowszymi pomysłami ku uciesze nie tylko rodziców, ale też dzieci. Efektem tego jest duża różnorodność w ofercie co pozwala wybrać optymalną zabawkę właśnie dla naszego malucha.

Nauka przez zabawę zawsze jest dobrą alternatywą. To, co wyróżnia zabawki interaktywne na tle innych to interakcja, która następuję między dzieckiem a zabawką. Inaczej mówiąc, musi ono np. coś nacisnąć, by uruchomić funkcjonalność w zabawce. Działanie jest takie same zarówno w lalkach interaktywnych, maskotkach, jak i stolikach edukacyjnych czy laptopach. Zabawki tego typu uczą dziecko rozpoznawania kształtów. Dzięki nim poznaje litery i liczby. Każdy model oferuje coś innego, dlatego musimy zdecydować, na jakich walorach edukacyjnych nam zależy. Dziewczynki będą uradowane, jeśli otrzymają interaktywne lalki. Niemowlakom możemy sprawić miękkie maskotki rozbrzmiewające wesołą muzyką. Prawdziwym hitem wśród zabawek interaktywnych są za to rozmaite mini laptopy. Pozwalają poznawać świat alfabetu i cyfr poprzez rozmaite gry edukacyjne. A dziecko jednocześnie uczy się podstawowej obsługi komputera. Niektóre modele są nawet dwujęzyczne.

Zabawki interaktywne, bez wątpienia, aktywizują postęp intelektualny dziecka, kształtują zdolności poznawcze oraz cechy motoryczne. Warto je kupować, choć ich cena jest nieco wyższa niż tradycyjnych. Jeśli zastanawiamy się, który producent będzie najlepszy, to z pewnością możemy postawić na Fisher Price. Z danych porównywarki cen Skąpiec.pl wynika, że internauci poszukujący zabawek w serwisie upodobali sobie szczególnie tę markę.

Ranking producentów zabawek interaktywnych

LP.

Nazwa producenta

Ilość odsłon

1 Fisher Price 37.39%
2 Smily 18.69%
3 Vtech 13.06%
4 Arti 5.93%
5 Artyk 5.34%
6 Clementoni 5.04%
7 Overmax 5.04%
8 Chicco 3.86%
9 IMC Toys 2.97%
10 Smoby 2.67%

Dodaj komentarz