Spódnice maxi, midi, mini

— Artykuł reklamowy —

Wiele pań unika jej noszenia z licznych powodów. Niektóre kobiety czują się nieatrakcyjne, innym zwyczajnie wygodniej jest w spodniach, a jeszcze inne uważają, że jest dobra jedynie na oficjalne przyjęcia. Tak na prawdę spódnica, bo o niej tu mowa, to element garderoby, w którym każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie na co dzień. Wystarczy odpowiednio dobrać jej długość do sylwetki.

Spódnice maxi

Spódnice maxi królują przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy panujące na zewnątrz temperatury zachęcają bardziej do opalania, niż jakichkolwiek innych aktywności. Są więc chętnie wybierane na wyjścia na plażę, urlopowe wjazdy lub bardziej oficjalne okazje.

Spódnice maxi to najdłuższa forma tego rodzaju odzieży. Sięga najczęściej aż do ziemi, może być rozkloszowana, prosta, szeroka lub zwiewna. W tego rodzaju spódnicy dobrze prezentuje się każda kobieta, chociaż najlepiej wyglądają w niej panie, które są wysokie. Te spódnice doskonale nadają się również dla pań posiadających masywne uda i łydki. Nosząc spódnicę maxi mogą je zamaskować. Do spódnicy maxi warto założyć buty na obcasie lub szpilce, a także na koturnie.

Spódnice midi

Spódnice midi uznawane są za element biznesowego dress code. Noszone są głownie na oficjalne okazje, spotkania biznesowe, rozmowy kwalifikacyjne, a także rodzinne i towarzyskie przyjęcia, na których wskazane jest założenie eleganckiego stroju.

Długość spódnicy midi sięga do połowy łydki, chociaż za midi uznaje się również spódnice sięgające do kolan. Doskonałym przykładem są spódnice Quiosque, które świetnie sprawdzą się jako odzież na każdą okazję.

W zależności od tego, z jakimi dodatkami zostanie połączona spódnica midi, można stworzyć wyjątkową i bardzo kobiecą stylizację. W długości midi tkwi jednak pułapka. Spódnica ta optycznie skraca nogi, dlatego jej noszenie niejako wymusza założenie butów na obcasie, które zrównoważą efekt.

Spódnice mini

Spódnice mini są niewątpliwie najbardziej odważnym rodzajem spódnic ze wszystkich. Wybierają je najczęściej młode dziewczyny lub kobiety, które nie boją się zdecydowanych i wyzywających stylizacji. Spódnice mini sięgają bowiem maksymalnie do połowy uda, odsłaniają więc znaczną część nóg.

W tego rodzaju spódnicach idealnie prezentują się posiadaczki długich i szczupłych nóg. W połączeniu z odpowiednim rodzajem bluzki i butami na wysokim obcasie lub szpilce, spódnice mini tworzą zestaw, który pobudzi zmysły niejednego mężczyzny. Spódnice mini zdecydowanie nie nadają się na oficjalne okazje lub spotkania biznesowe.

Dodaj komentarz