Probiotyki a alergia u dziecka

katar u dziecka

Walcząc z alergią u dziecka, próbujemy różnych metod. Warto sprawdzić działanie probiotyków, których popularność w leczeniu uczuleń rośnie.

Przyczyny alergii
Generalnie wyróżniamy AZS, pokrzywkę i alergię kontaktową – te typy uczuleń najczęściej dotykają dzieci. AZS, czyli atopowe zapalenie skóry ma przewlekły charakter. Skóra stopniowo wysusza się, w najbardziej zdegenerowanych miejscach pojawiają się ropnie. Dokuczliwe swędzenie powoduje, że dziecko rozdrapuje rany, w efekcie dalsza degeneracja skóry postępuje. AZS może mieć różne przyczyny – często mówi się o tych genetycznych, bądź o nadmiernej higienie. Chlor w wodzie, kurz, dym tytoniowy, to z kolei czynniki sprzyjające rozwojowi choroby.
Pokrzywka charakteryzuje się gwałtownym przebiegiem, zmiany zazwyczaj znikają po jednej dobie, chociaż wyróżnia się także postaci przewlekłe tego uczulenia. Swędzące bąble i obrzęk mogą być wywołane składnikiem pożywienia, czy na przykład kosmetykiem.
Alergia kontaktowa, poza zmianami skórnymi może wywołać także gorączkę, a objawy pojawiają się nawet po tygodniu od kontaktu z alergenem. Powodują ją leki, składniki pożywienia, kurz – w zasadzie cała gama czynników, dlatego często trudno jest ustalić przyczynę.

Probiotyki w leczeniu alergii
W alergiach stosuje się różne metody leczenia. Oczywiście podstawą jest wyłączenie kontaktu z alergenem. Wykorzystuje się całą gamę kosmetyków – balsamów do ciała, emulsji do mycia, które mają pomóc skórze zregenerować się, nie podrażniać jej dodatkowo i zniwelować objawy. W gwałtownym przebiegu na przykład pokrzywki konieczne bywają zastrzyki ze sterydów. Dermatolodzy przepisują także maści i kremy sterydowe, bądź przeciwzapalne. Przewlekle podaje się leki przeciwhistaminowe. Coraz częściej jednak mówi się o wspomagającym leczeniu probiotykami. Są one pomocne w przypadku alergii pokarmowej. U dzieci, częstą przyczyną alergii jest mleko krowie, a w zasadzie jego białko. Probiotyki, takie jak Latopic (zajrzyj na stronę www.latopic.pl) zawierają specjalnie szczepy bakterii, dzięki którym stopniowo zwiększa się tolerancja dziecka na mleko. Co więcej, wprowadzenie do organizmu tych bakterii pomaga niwelować objawy skórne. Probiotyk wspomaga kształtującą się florę jelitową u dziecka i im wcześniej zostanie podany, tym lepsze efekty zaobserwujemy. Coraz większą zwraca się uwagę na probiotyki także w zakresie leczenia AZS.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zdrowemaluchy.pl.

komentarzy 12

 1. Beatercvx

  By the end of the 15th century, 35

 2. Artisancfi

  At the same time, many antique

 3. Generationtua

  drafts of literary works

 4. Premiumtrd

  Century to a kind of destruction:

 5. Amazonnnchn

  consists of the book itself

 6. Furrionnkx

  Since the era of Charlemagne

 7. Pouringwkm

  55 thousand Greek, 30 thousand Armenian

 8. Dysonsbo

  bride, Julie d’Angenne.

 9. Dormanyvg

  55 thousand Greek, 30 thousand Armenian

 10. Backlitffg

  from lat. manus – “hand” and scribo – “I write”) ]

 11. Batteryqwl

  book about the chess of love “, created by

Trackbacks for this post

 1. Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić | Lekarzzakaznik.pl

Dodaj komentarz