Poprawiasz maturę? Nie martw się – studia wciąż na Ciebie czekają!

poprawka matury a studia

Powinęła Ci się noga na egzaminie dojrzałości? Nie masz co rozpaczać! Bez problemu poprawisz maturę i wciąż możesz rekrutować się na studia ze swoim rocznikiem. Jak to możliwe? Wszystko dzięki drugiej turze naboru na studia, która wciąż trwa na wielu uczelniach w Polsce. Gdzie jeszcze są miejsca i czy aby na pewno chcesz wybrać właściwy kierunek? Zapoznaj się z naszym materiałem, a my odpowiemy na nurtujące Twoją głowę pytania związane z II turą naboru na studia.

Nie przejmuj się porażką

Badania pokazują, że co czwarty maturzysta nie zdał dojrzałości z matematyki. Jeśli i Ty należysz do ich grona – nie przejmuj się. Maturę przecież możesz poprawić i pewnie właśnie w tej chwili (lub na dniach) przystępujesz do egzaminu poprawkowego. Najważniejszą strategią (oprócz wiedzy) jest spokój. Tylko on pomoże Ci bez problemów udowodnić wiedzę. Jeśli stresujesz się już nie tyle faktem egzaminu, a tym czy wciąż możesz iść na studia, uspokajamy – wciąż są wolne miejsca! I chociaż oczywiście najlepsze kierunki są już pozajmowane, nadal możesz znaleźć ciekawe studia, które czekają na takich ludzi jak Ty z otwartymi ramionami!

Gdzie na studia licencjackie?

Poszukiwania rozpocznij przede wszystkim od przejrzenia list dodatkowych rekrutacji w mieście, które najbardziej Cię interesuje. Może być to przecież zarówno Twoja rodzinna miejscowość, jak i oddalona destynacja na drugim końcu Polski – dziś odległość nie ma aż takiego znaczenia. Dlatego nawet jeśli jesteś z Zakopanego, a chcesz wybrać się na studia licencjackie w Szczecinie – http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/, bez problemu możesz to zrobić! Komunikacja praktycznie z każdym rejonem Polski jest świetna, akademiki i mieszkania też możesz wynająć właściwie wszędzie. Na pewno więc poradzisz sobie w kwestii logistycznej. Przeglądaj strony internetowe i sprawdzaj, jakie kierunki są wciąż są dostępne.

Jaki kierunek warto wybrać?

Jak się domyślasz, najpopularniejsze kierunki studiów nie organizują zazwyczaj dodatkowych naborów. Nic jednak straconego! Wśród ofert wciąż znajdziesz ciekawe propozycje takie jak np. filologia rosyjska, ekonomia, rachunkowość, inżynieria środowiska i wiele, wiele innych. Nawet jeśli z pozoru coś nie wygląda na fascynujący kierunek czy specjalność, a zawiera się gdzieś w obszarze Twoich zainteresowań, przeczytaj więcej o tych studiach. Kto wie, może dzięki temu, że nie są zbyt popularne, szybciej znajdziesz po nich pracę? A może pozwolą Ci przeczekać rok, poprawić maturę i dostać się na wymarzone studia? Możliwości masz wiele – musisz tylko podjąć decyzję i działać!

Dodaj komentarz