Podróżna wyprawka dla noworodka

Aby nowy członek rodziny bezpiecznie przyjechał do nowego domu, musimy pamiętać o niezbędnych akcesoriach, które przeznaczone są dla dzieci tuż po urodzeniu. Jeśli na niemowlę zaraz po wyjściu ze szpitala będzie czekać pierwsza podróż samochodem, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo malca w czasie powrotu do domu. Pierwsza wyprawka dla dziecka może okazać się sporym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy osoby spodziewają się swojej pociechy po raz pierwszy. Aby nie zapomnieć o najważniejszych rzeczach przygotowaliśmy listę niezbędnych artykułów dla niemowląt, które świetnie sprawdzą się podczas pierwszych dni maleństwa.

Fotelik dziecięcy

Obowiązkowym przedmiotem podczas podróży dla nowonarodzonego dziecka jest oczywiście specjalny fotelik dla noworodków. Przy wyborze modeli należy kierować się wzrostem oraz wagą malca, dlatego w tym przypadku odpowiednim siedziskiem będzie ten w wersji od 0 do 13 kilogramów. Siedziska samochodowe dla tak małych dzieci powinny posiadać specjalne pasy oraz wgłębienie, które zapewni odpowiednie ułożenie dziecka w podróży. Przy wyborze fotelika warto również zaopatrzyć się w specjalną wkładkę do siedziska. Tego typu dodatek zwiększy stabilność maluszka oraz zwiększy komfort w czasie jazdy.

Śpiworek, koce i ubranka

Spodziewając się maleństwa w okresie zimowym musimy koniecznie pamiętać o zimowych ubrankach oraz kocyku dziecięcym. W szczególności należy pamiętać o czapeczce, ciepłych skarpetkach oraz rękawiczkach. Skóra niemowląt tuż po urodzeniu jest bardzo delikatna, zatem nawet kawałek odkrytego ciałka niemowlaka może zostać łatwo podrażnione, zwłaszcza, gdy na dworze panują niekorzystne warunki pogodowe. Wspaniałym rozwiązaniem jest zakup specjalnego śpiworku dziecięcego jak CottonMoose, w którym dziecko nie zmarznie nawet podczas najzimniejszych dni. CottonMoose to jednoczęściowy śpiwór, który w środku posiada specjalny ciepły materiał. Oprócz tego dziecięcy śpiworek dopasuje się podczas jazdy w foteliku samochodowym oraz w spacerówce.

Karmienie – butelki, smoczki i laktatory

Po powrocie do domu wraz z maleństwem warto mieć uszykowany zestaw do karmienia. Nowo upieczeni rodzice powinni wyposażyć się w takie artykuły dziecięce, jak butelki wykonane z bezpiecznego tworzywa, laktatory oraz smoczki. Aby szybko uszykować pokarm dla noworodka zakupić można specjalny podgrzewacz, który ułatwi i przyspieszy przyszykowanie mleka. Dzięki podgrzewaczowi w prosty i wygodny sposób uszykujemy pokarm dla noworodka zawsze, gdy tylko będzie miał na to ochotę.

Dodaj komentarz