Na kaszel – Mucosolvan MINI

healthcare and medicine concept - ill girl with flu at home

W okresie jesienno-zimowym dzieci w dużo większym stopniu narażone są na przeziębienia
i choroby. Niska temperatura, chłodny wiatr i deszcz sprawiają, że znacznie obniża się ich odporność. Ważne jest zatem, aby odpowiednio zadbać o ich ochronę i skupić się na profilaktyce.

Profilaktyka

Brzydka, jesienna pogoda nie oznacza, że powinniśmy zamykać nasze dzieci w domu. Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany także o tej porze roku. Wyjście na dwór wymaga jednak od rodziców zwiększenia czujności, z pewnością musimy bardziej zadbać o ubiór dziecka. Nie oznacza to jednak, że trzeba zakładać mu dodatkowe warstwy ubrań, dwie pary rękawiczek i skarpetek oraz kożuch, przy kilkustopniowej temperaturze, co często zdarza się nadgorliwej mamie czy zbyt opiekuńczemu tacie. Oczywiście musimy pamiętać, aby dziecko wychodziło na dwór ubrane ciepło, ale uwaga, nie za ciepło! Przegrzanie organizmu jest tak samo niezdrowe, jak wychłodzenie. Zwracajmy także na częste mycie rąk z użyciem mydła i ciepłej wody. Jest to niezwykle ważne, gdyż bakterie roznoszone przez chorych nierzadko znajdują się na wielu różnych przedmiotach, znajdujących się w przestrzeni publicznej, w której przecież przebywa także nasze dziecko. Kontakt z takimi przedmiotami grozi przeniesieniem zarazków na nasze dziecko. W zapobieganiu chorobom istotną rolę odgrywa również zdrowa, pełna witamin dieta.

Kaszel niejedno na imię

Niestety bardzo często zdarza się, że mimo największych starań nasze dziecko zachoruje. Do jednej z najbardziej uciążliwych dolegliwości należy wtedy kaszel. Jak jednak wiadomo, kaszel niejedno ma imię – wyróżniamy jego mokrą i suchą odmianę. Kaszel mokry (inaczej produktywny, oskrzelowy) to wynik pozbywania się przez organizm wydzieliny, zalegającej w drogach oddechowych. Jeżeli doszło do infekcji wydzielina staje się bardziej gęsta, przez co powoduje problemy z przepływem powietrza. Kaszel suchy (inaczej nieproduktywny) jest skutkiem podrażnienia oskrzeli i gardła. Często mamy wtedy poczucie swędzenia i drapania gardła.

Kiedy do lekarza?

Istnieją sytuacje, w których możemy spróbować poradzić sobie z kaszlem bez wizyty u lekarza, ale są też takie, przy których konieczna jest konsultacja medyczna. Do niepokojących objawów należą między innymi: duszność, problemy w oddychaniu, ból przy połykaniu, obrzęk gardła, wysoka gorączka, zwłaszcza jeśli utrzymuje się ponad dobę, świszczące dźwięki towarzyszące wdechowi, gęsta, żółtozielona wydzielina o nieprzyjemnym zapachu czy bóle w klatce piersiowej.

Mucosolvan MINI idealny dla dzieci

Z kaszlem należy walczyć tak jak z innymi objawami przeziębieniowymi – za pomocą leków. Pamiętajmy przy tym jednak, że preparat, który chcemy podać dziecku, musi być dostosowany do jego wieku. Leki dla dorosłych różnią się składem od tych przeznaczonych dla maluchów.
Lekiem przyjaznym dla najmłodszych, jeżeli chodzi o zwalczanie kaszlu, jest Mucosolvan MINI. Syrop można podawać już od pierwszego roku życia. Jego atutem, który spodoba się zwłaszcza rodzicom jest proste dawkowanie (liczba łyżeczek do herbaty uzależniona jest od wieku). Niewątpliwą zaletą Mucosolvanu MINI jest też jego owocowy smak, brak cukru i sztucznych barwników.

1 komentarz

  1. Marysia

    Oj zgadzam się, ja też wybieram tylko i wyłącznie leki z bardzo prostym i naturalnym składem. Ten Dicotuss tez stosuje u dziecka i podaje na kazdy rodzaj kaszlu.

Dodaj komentarz