Łóżko piętrowe dla dziecka – czy jest bezpieczne?

Choć wielu rodziców rozważa zakup łóżka piętrowego, później często porzucają ten pomysł, decydując się na tradycyjne łóżko dla dzieci: pojedyncze lub rozkładane. Wszystko w obawie przed tym, że maluch zrobi sobie krzywdę, chociażby spadając z górnego łóżka. Jak się jednak okazuje, łóżka piętrowe mogą być równie bezpieczne, jak modele pojedyncze. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model i nauczyć dziecko właściwie z niego korzystać.

Łóżko piętrowe, a łóżko pojedyncze

Zakup łóżka piętrowego wiąże się z wieloma profitami dla domowników. Najważniejszy z nich to oszczędność miejsca – łóżko piętrowe zajmuje dwa razy mniej powierzchni niż dwa łóżka pojedyncze, a co najważniejsze, mogą na nim spać dwie osoby, zajmując tyle samo powierzchni, co jedna. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodziców, którzy mają więcej niż jedno dziecko – w razie potrzeby, z łóżka można zdemontować dolny stelaż i w jego miejsce wstawić biurko, tym samym tworząc komfortowe miejsce do nauki. Jeśli zajdzie taka konieczność, dolne łóżko sprawdzi się również jako miejsce do przechowywania rzeczy malucha, a także jako idealne miejsce do zabaw z rówieśnikami.

Łóżko dla dziecka – przede wszystkim bezpieczeństwo

Podstawowe kryterium, jakie biorą pod uwagę rodzice wybierając łóżko dla dzieci to kwestia bezpieczeństwa. To zagadnienie szczególnie ważne w przypadku łóżek piętrowych. Warto pamiętać, że tego rodzaju mebel nie będzie odpowiedni dla dzieci poniżej szóstego roku życia – bo taką granicę wieku podaje większość producentów łóżek piętrowych. Młodsze maluchy, nie mają jeszcze dostatecznie dobrze rozwiniętej koordynacji ruchowej, by bez problemu, bezpiecznie wspiąć się na łóżko i nie wykonywać na nim niebezpiecznych akrobacji. Łóżka dla dzieci Interbeds, są projektowane w taki sposobów, by nie tylko zapewnić maluchom maksymalny komfort podczas snu, ale też wysoki poziom bezpieczeństwa. Jakie cechy łóżek piętrowych stanowią o bezpieczeństwie tego rodzaju mebli?

  • Brak ostrych kantów
  • Wykonanie z nietoksycznych materiałów
  • Brak małych elementów w wyposażeniu
  • Stabilna konstrukcja
  • Zaokrąglone krawędzie oraz kształty uchwytów drabinki
  • Wykorzystanie solidnych śrub
  • Użycie nietoksycznych, bezwonnych lakierów na bazie wody

Łóżko piętrowe to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić miejsce w pokoju lub nie mają możliwości umieszczenia maluchów w osobnych pomieszczeniach. Decydując się na zakup takiego modelu, nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo najmłodszych – producenci oferują egzemplarze zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort nie tylko podczas snu, ale też beztroskiej zabawy.

— Artykuł sponsorowany —

Dodaj komentarz