Jakie kosmetyki wybrać dla wrażliwej skóry dziecka?

kremik

Gdy na świat przychodzi dziecko, troskliwa mama stara się zapewnić mu wszystko, co najlepsze – od ubranek po wygodny pokój. Niezmiernie ważna jest również pielęgnacja wrażliwej skóry noworodka. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalnych kosmetyków, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka. Marką wartą uwagi jest Emolium.

Pielęgnacja wrażliwej skóry

Produkty Emolium to kosmetyki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co sprawia, że sprawdzają się również w pielęgnacji delikatnej skóry maluchów? Otóż są one przeznaczone do ochrony i pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień, zmian atopowych czy alergii. Ich skład jest w pełni naturalny i bezpieczny, dzięki czemu nie podrażnia również dziecięcej skóry. Kosmetyki Emolium działają następująco:

  • na powierzchni skóry odbudowują barierę naskórkową oraz skutecznie natłuszczają skórę;
  • dostarczają skórze lipidy międzykomórkowe;
  • działają łagodząco w wypadku podrażnień i świądu;
  • trwale nawilżają, wiążąc wodę w skórze.

Ponadto produkty Emolium są hypoalergiczne, nie mają żadnych barwników i są przebadane przez dermatologów. W linii kosmetyków możemy znaleźć produkty do mycia, kąpieli, pielęgnacji ciała i twarzy, a także pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Krem Emolium dla niemowląt

Skupmy się więc teraz na produktach przeznaczonych dla dzieci. Jednym z nich jest krem Emolium przeciw odparzeniom. Chroni delikatną skórę niemowlaka przez podrażnieniami i odparzeniami odpieluszkowymi, a także łagodzi objawy w wypadku ich wystąpienia. Emolium krem ochronny przeciw odparzeniom można stosować do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej. Jego wieloskładnikowa formuła sprawia, że krem długotrwale i intensywnie nawilża, a ponadto pomaga skórze zachować równowagę, gdyż zawiera prebiotyk. Natłuszcza i łagodzi podrażnienia, można go stosować już od pierwszego dnia życia.

Szampon Emolium

Szampon nawilżający Emolium to kolejny produkt zalecany do codziennej higieny maluchów, choć mogą go stosować również dorośli. Szampon ten jest przygotowany z myślą o skórze głowy wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień. Nie podrażnia i nie wysusza, lecz intensywnie nawilża. Nie narusza płaszcza hydrolipidowego naskórka, gdyż nie zawiera siarczanów i soli, więc świetnie sprawdza się w myciu delikatnej główki niemowlaka. Jeśli chodzi o pielęgnację samych włosów, szampon Emolium zawiera delikatne substancje myjące oraz substancje odżywcze, dzięki czemu nie wysusza włosów, lecz odżywia je i chroni. Produkt ten jest hypoalergiczny i rekomendowany przez dermatologów. Bez wątpienia właśnie tego oczekujemy od kosmetyków do higieny i pielęgnacji niemowląt.

Dodaj komentarz