Jak zbudować silną więź z dzieckiem?

Od samych narodzin staramy się zapewnić naszym maleństwom poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Karmienie, tulenie ale również codzienne rytuały mają ogromną siłę. Wieczorna kąpiel, poranna toaleta oraz wkładane w to uczucie sprawia, że nasze maleństwa są najszczęśliwszymi dziećmi na świecie, a dodatkowo budują niewidzialną więź, która pozostaje na całe życie. Powiemy Wam dlaczego.

Oliwka dla dzieci https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-lagodna-oliwka

Pamiętacie z dzieciństwa jej zapach? Pamiętacie jak Wasze mamy stosowały najpopularniejszą a zarazem najlepszą oliwkę JOHNSON’S® Baby po każdej kąpieli i w ciągu dnia? My pamiętamy ten codzienny zapach, który po dzień dziś kojarzy nam się z dzieciństwem. Oliwka działała na wszystko. Od samych narodzin stosowana przez miliony mam na świecie nawilża skórę dzieci, wzmacniała więź i tuliła do snu. Kosmetyki dla niemowląt zawierają oleje mineralne oraz substancje zapachowe, dzięki którym pielęgnacja skóry jest przyjemnością.

Zastosowanie oliwki JOHNSON’S® Baby

Produkty dla niemowląt mają swoje zastosowanie w konkretnych problemach. Jednak to oliwka ma szerokie zastosowanie te fizyczne, ale również emocjonalne. Pomysłowe mamy znalazły wiele patentów na radzenie sobie z wieloma problemami za jej pomocą:

– nawilżanie skóry – to oczywiście podstawowa i główna zaleta oliwek. Stosowana systematycznie przywraca skórze zdrowy wygląd i elastyczność. Bariera ochronna niemowlaka to przede wszystkim zdrowa i zadbana skóra, która po urodzeniu staje się wysuszona a naszym zadaniem, jako rodziców jest przywrócenie jej do odpowiedniej formy.

– masaż – tak samo, jak i my, tak nasze pociechy również potrzebują rozluźnienia. Wszakże od maleńkiego ćwiczą zawzięcie mięśnie całego ciała. Możemy je wspomóc masażem, który nie tylko będzie zabiegiem pielęgnacyjnym, ale również przyjemnym odpoczynkiem dla ich ciała. Masaż pobudzi dodatkowe receptory ciała, a bliski kontakt z dzieckiem będzie budować więź.

– ciemieniucha – ciekawym sposobem na pozbycie się problemów skórnych na główce jest używanie oliwki. Natłuszczona skóra pozwala na delikatnie wyczesanie pojawiającej się u wielu dzieci ciemieniuchy, która pojawia się u najmłodszych, ale również u starszych pociech.

– spokojny sen – substancje zapachowe zawarte w oliwce wpływają uspokajająco na dziecko. Po wieczornym masażu z zastosowaniem oliwki nasze pociechy błogo odejdą w krainę snu.

– działanie rozgrzewające – coraz więcej mam stosuje oliwkę do masażu brzuszka podczas kolek. Jej działanie rozgrzewające plus zastosowany masaż rozluźnia mięśnie i zmniejsza uporczywy ból.

komentarze 2

  1. Wieści

    ciekawe sposoby, warte wypróbowania..

  2. z pewnością pielęgnacja dziecka jak i baczne obserwowanie i pomoc w jego rozwoju rodzi rodzicielską jaki macierzyńska więź między niemowlakiem – a rodzicami:)

Dodaj komentarz