Jak utrwalić makijaż? Sięgnij po fixer!

— Artykuł reklamowy —

Utrwalacz do makijażu to inaczej fixer. Po kosmetyk ten wiele kobiet sięga nie tylko przy okazji wielkiego wyjścia, ale także w codziennej pielęgnacji. Kosmetyk ten przedłuża trwałość make-up, sprawia, że nie pozostaje on na ubraniach, nie “ściera” się z twarzy, dzięki czemu twarz wygląda cały dzień tak, jak po pomalowaniu jej rano.

  1. Jak używać utrwalacza do makijażu?
  2. Jaki utrwalacz do makijażu wybrać?

Jak używać utrwalacza do makijażu?

Fixer używać można jedynie na gotowy i wykończony makijaż. Nie stosuje się do na żadnym innym etapie. Nie można go przede wszystkim mylić z bazą pod makijaż. Ona również służy utrwalaniu make-upu, ale na zupełnie innej zasadzie. Baza tworzy podstawę do nałożenia kosmetyków, utrwalacz do makijażu wytwarza rodzaj warstwy ochronnej dla już skończonego make-upu. Tych dwóch kosmetyków nie można stosować wymiennie. Zanim na twarz nałożysz fixer, upewnij się, że makijaż jest równomiernie rozprowadzony na twarzy. Chodzi o to, aby po nałożeniu fixera nie pojawiły się plamy na skórze albo by makijaż zaczął się jednak ścierać. Szczególną uwagę przy nakładaniu makijażu należy zwrócić na okolice nosa, przebarwienia, większe zmarszczki, pęknięte naczynka.

Przed nałożeniem utrwalacza do makijażu należy również koniecznie sięgnąć po puder, bronzer oraz róż. Makijaż powinien być w 100% skończony, ponieważ po użyciu fixera niczego nie będzie się już dało poprawić.

Utrwalacz do makijażu jest zawsze w formie sprayu, który należy rozpylać na twarz z odległości około 30-40cm. Koniecznie należy zamknąć oczy. Nakładanie fixera na twarzy przypomina trochę nakładanie lakieru na włosy. Koniecznie należy zwrócić uwagę na odległość między twarzą a fixerem, ponieważ aplikacja ze zbyt bliska może prowadzić do powstania nieestetycznych kropelek na twarzy. Warto również zachować umiar w aplikacji – fixer to ciężki kosmetyk, więc łatwo przesadzić.

Jaki utrwalacz do makijażu wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów utrwalaczy do makijażu – https://www.wizazsklep.pl/127-utrwalacze-makijazu. Różnią się one między sobą przede wszystkim pojemnością, gwarantowaną trwałością i ochroną makijażu, a także ceną. Większość bez problemu można kupić w drogeriach stacjonarnych lub online. Wybierając kosmetyk należy przede wszystkim zwrócić uwagę na pojemność w odniesieniu do częstotliwości korzystania z tego produktu. Jeśli korzystasz z niego codziennie, możesz śmiało kupować większy. Jeśli tylko okazjonalnie – postaw na małą objętość. Fixer to ciężki spray, nieużywany może się lekko skrystalizować, co uniemożliwi aplikację. Warto również uwzględnić potrzeby specjalne. Jeśli chodzisz w lekkim make-upie na siłownię, postaw na fixery dedykowane tego typu sytuacją. Są one mocniejsze i bardziej odporne na działanie wody i potu.

Dodaj komentarz