ISO FIX – czyli bezpieczeństwo dla dziecka

system-iso-fix

Wybór samochodu to poważna decyzja, szczególnie jeśli ma z niego na co dzień korzystać cała rodzina. Chcąc zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa i wygodę, głowa domu będzie szukała bezpiecznego samochodu rodzinnego, wyposażonego w wiele dodatkowych funkcji usprawniających jazdę nawet w trudnych warunkach drogowych czy atmosferycznych. Ale gdzie znaleźć pojazd, który będzie łączył w sobie nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo jazdy oraz wygodne wnętrze?

Bezpieczny samochód dla Twoich dzieci

Nie da się ukryć, że myśląc o rodzinnych samochodach, chodzi nam głównie o bezpieczeństwo naszych dzieci w podróży. Dlatego wybierając się na poszukiwania idealnego samochodu dla swojej rodziny, warto zwracać uwagę na różne dodatkowe rozwiązania mające na celu chronić dzieci. Może chodzić o automatyczną blokadę drzwi podczas jazdy, dzięki czemu maluch ich nie otworzy, czy też o elektroniczne powiadomienie o niezapiętych pasach na tylnych siedzeniach, by jako kierowca zawsze mieć to pod kontrolą i w razie potrzeby przypomnieć pociechom o ich zapięciu. W bezpiecznym i rodzinnym samochodzie nawet kwestia montowania fotelika samochodowego dla mniejszych dzieci nie powinna być pozostawiona przypadkowi. Stąd dużą popularnością cieszą się samochody z systemem ISO FIX.

ISO FIX – jedź spokojnie!

 Iso fix to najbezpieczniejszy system, mocowania fotelików samochodowych wykorzystywany między innymi w samochodach marki Skoda. Jak on działa? Przede wszystkim musimy posiadać fotelik samochodowy dopasowany do tego systemu. Mocujemy go w dwóch punktach, w których znajdują się uchwyty ISO FIX i gotowe! Fotelik jest już zabezpieczony i stabilny. Ten system pozwala bezpieczniej zamontować fotelik dla dziecka, gdyż jest on lepiej przytwierdzony do siedziska, co ma ogromne znaczenie przy gwałtownym hamowaniu czy kolizji. Jakie jeszcze zalety posiada ten system?

Zalety systemu ISO FIX

 Korzystając z uchwytów ISO FIX, nie musimy już zapinać pasów bezpieczeństwa dziecku – fotelik jest na tyle stabilny, że na pewno zostanie na miejscu w razie gwałtowniejszych manewrów. Oznacza to też łatwiejszy montaż i demontaż fotelika. Właściwie bardzo trudno zamontować go nieprawidłowo, gdyż jest niezwykle prosty w obsłudze. Ale nawet gdyby do tego doszło, system ostrzeże nas za pomocą specjalnego dźwięku. Wszystko po to, aby ruszając w drogę mieć pewność, że Twoje dziecko jest całkowicie bezpieczne. ISO FIX został też bardzo wysoko oceniony w testach. Okazał się najbezpieczniejszym systemem tego typu, szczególnie jeśli chodzi o ochronę głowy i szyi w razie kolizji.

Chcąc więc zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo jazdy, warto wybrać samochód z systemem ISO FIX.

Dodaj komentarz