Herbatki dziecięce

dziecko pije herbatkeHerbatki dziecięce to jedne z najchętniej kupowanym produktów spożywczych dla niemowląt. Są one nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Zaleca się je głównie dzieciom karmionym butelką lub niemowlętom, którym wprowadza się pokarm stały do jadłospisu, jako uzupełnienie diety w ważne witaminy i mikroelementy. Herbatki mają nie tylko bogate walory smakowe, ale także specyficzne działanie.

Herbatki od pierwszych dni życia

Od pierwszego tygodnia, a nawet dnia życia, można podawać niemowlakowi na przepojenie herbatkę z kopru włoskiego. Ziele to ma zbawienne działanie na układ trawienny, a herbatka z kopru włoskiego łagodzi bóle brzuszka przez likwidację wzdęć. Koper włoski jest też sprawdzonym sposobem na kolki u niemowlaka.

Od pierwszych dni życia można także podawać dziecku herbatkę rumiankową. Sam rumianek ma działanie rozkurczowe, więc doskonale sprawdzi się przy bólach brzuszka, na które cierpi maluszek. Herbatka z rumianku działa także przeciwbakteryjnie, wzmacnia organizm i zapobiega infekcjom. Doskonale nadaje się także na nocne przepajanie, bowiem rumianek ma działanie uspokajające i relaksujące, więc pomoże szybciej zasnąć maluszkowi.

Herbatka od 1 miesiąca życia

Od pierwszego miesiąca życia dozwolona jest herbatka anyżkowa. Anyżek wspomaga układ trawienny maluszka i likwiduje wzdęcia. Jest ona też dobra na kolki i kaszel.

Herbatki od 4 miesiąca życia

Po czwartym miesiącu można podawać niemowlęciu herbatkę z dzikiej róży, która jest prawdziwą kopalnią witaminy C, przez co ma działanie uodparniające i wzmacniające organizm. Jadłospis dziecka można także wzbogacić o herbatkę z melisy – ziele to ma działanie uspokajające i rozkurczające, więc jest bardzo dobre na bóle brzuszka. Melisa ukoi malca i ułatwi mu spokojny sen w ciągu nocy.

Herbatki od 5 miesiąca życia

Od 5 miesiąca życia można dziecku podawać herbatki z lipy, która ma działanie wzmacniające i pozwala zwalczać infekcje wirusowe. Poza tym świetnie działa na układ trawienny maluszka. Po 5 miesiącu warto także sięgnąć po herbatki z jeżówki, które podnoszą odporność dziecka i pomagają zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia.

Herbatki od 6 miesiąca życia

Półrocznemu dziecku można podawać herbatki z czarnej jagody, która jest skutecznym środkiem przeciwdziałającym biegunkom oraz napój z czarnego bzu, mający działanie rozgrzewające. Podobnie działa także herbatka malinowa, która relaksuje maluszka, wspomaga jego układ trawienny i ułatwia zasypianie. Po 6 miesiącu warto wypróbować także herbatkę kminkową, działającą korzystnie na układ trawienny, łagodzącą bóle brzuszka i wzmagającą apetyt malca. Półrocznemu dziecku można dawać także herbatkę miętową, mającą działanie przeciwbólowe i łagodzącą problemy z trawieniem. Dopiero po 10 miesiącu można podawać dziecku herbatkę tymiankową, która łagodzi kaszel i wspomaga walkę z objawami przeziębienia.

Przy zakupie każdej herbatki koniecznie trzeba sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej jest ona przeznaczona. Dzięki temu nie narazimy naszego maluszka na przykre dolegliwości gastryczne, związane z obecnością w jego diecie niedozwolonych składników.

Dodaj komentarz