Domowe sposoby na śnieżnobiały uśmiech

Piękne zęby to ozdoba i powód do dumy. Niestety codzienne zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie uchronić nas przed osadami nazębnymi, które sprawiają, że zęby stają się coraz bardziej żółte i czasami pojawiają się na nich nieestetyczne, ciemne przebarwienia. Jak domowymi sposobami wybielić zęby i jednocześnie nie uszkodzić delikatnego szkliwa?

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego mimo starannego szczotkowania Twoje zęby żółkną, to już śpieszymy z wyjaśnieniami. Przede wszystkim, zęby stałe nigdy nie posiadają idealnie białej barwy. Naturalne zabarwienie kości uniemożliwia cieszenie się śnieżnobiałym uśmiechem, a dodatkowo gromadzące się na zębach osady z kawy, herbaty, czerwonego wina, nikotyny oraz pokarmów sprawiają, że kość coraz bardziej ciemnieje.

Jak wybielić zęby bez wizyty w gabinecie stomatologicznym?

Kiedyś polecanym sposobem na wybielanie zębów w domu było szczotkowanie ich roztworem kwasku cytrynowego, solą lub sodą oczyszczona, jednak dzisiaj wiadomo, że te metody są nie tylko szkodliwe dla zębów, ale także dla dziąseł, z którymi coraz więcej osób ma problemy. Z tego względu „babcine” preparaty wybielające warto zastąpić specjalistycznymi produktami, które jednak musimy nauczyć się je dobierać do swoich indywidualnych potrzeb.

Wybielanie zębów najlepsza metoda

Nie wszystkie dostępne w drogeriach, sklepach internetowych czy aptekach preparaty do wybiegania zębów np. pasty wybielające oraz paski i nakładki z aktywnymi żelami faktycznie działają w sposób, którego byśmy oczekiwali. Co bardzo ważne, aby domowe wybielanie zębów np. z pomocą przyklejanych do ich powierzchni pasków wybielających było skuteczne, uzębienie powinno być idealnie proste, z czym w praktyce różnie bywa. Jeżeli zastosujemy paski wybielające na krzywych zębach, możemy uzyskać „efekt pianina”, czyli wybielimy jedynie tę powierzchnię zęba, do której przylegał pasek, a reszta nadal pozostanie żółta i na pewno nie będzie wyglądało to estetycznie. Podobnie może być w przypadku wybielających nakładek na zęby, które nie zostały dostatecznie dobrze wykonane.

Inne zagrożenia czyhają na chętnych do posiadania białego uśmiechu, którzy stawiają na klasykę, czyli pasty wybielające. Kupując silnie działające pasty do zębów np. dla palaczy, można zniszczyć szkliwo i nabawić się zapalenia dziąseł oraz bolesnych nadżerek w okolicach warg i śluzówki jamy ustnej.

Jak wybrać skuteczny i bezpieczny preparat do wybielania zębów w domu?

Przede wszystkim należy patrzeć nie na niską cenę, a jakość produktu i opinie stosujących go osób. Warto zainwestować nieco więcej w preparat wybiegający, niż później żałować, gdyż i tak w porównaniu z cenami wybielania w gabinetach stomatologicznych, które czasami wahają się nawet w granicach kilku tysięcy złotych, będzie to spora oszczędność.

W sklepach dostępnych jest szereg produktów dla osób z żółtymi zębami. Przystępną ceną oraz doskonałą jakością cechuje się profesjonalny zestaw do wybielania zębów iBright, który w konkurencyjnej cenie kupisz  na stronie z linku: Preparaty do wybielania zębów opinie.

iBright to rewolucja na miarę XXI wieku, dzięki której Twoje zęby zyskają równomiernie biały kolor. Preparat działa kompleksowo – usuwa osady nazębne i przebarwienia, chroni przed próchnicą, wzmacnia szkliwo, a także jest delikatny dla dziąseł, więc stosując jeden produkt, możesz osiągnąć, kilka korzyści. iBright nie jest zwykłym żelem wybielającym, ale nowoczesną kuracją, pozwalającą osiągnąć efekt porównywalny z wybielaniem zębów w gabinecie stomatologicznym, który utrzyma się ponad 12 miesięcy – sprawdź i przekonaj się, że stać Cię na posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu!

 

Dodaj komentarz