Basen idealny dla kobiet w ciąży!

kobieta w ciąży na basenie

Wiele kobiet, które są w ciąży rezygnuje z wszelkiej aktywności fizycznej. Owszem, czasami są ku temu przeciwwskazania, jednak dla wielu kobiet ćwiczenia są polecane! Wpływa to lepiej na zdrowie nasze i malucha. Sprawia, że lepiej się czujemy i poprawia nam się samopoczucie. Dobrym pomysłem na aktywność fizyczną jest basen. Często prowadzone są tam zajęcia przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży.

Jakie zajęcia?

Basen pozwala ciężarnym kobietom poczuć się lekko. Woda zapewni nam niezwykły komfort! Pomaga złagodzić bóle kręgosłupa i stawów. W początkowym miesiącach ciąży zaleca się pływanie żabką, jednak im większy mamy brzuch tym wygodniej będzie nam pływać na plecach. Dobrym pomysłem jest aqua-aerobic, najlepiej wybrać takie zajęcia, które są adresowane do kobiet ciężarnych.

Jakie korzyści przynosi basen?

Dzięki niemu relaksujemy się, nabieramy sił i energii. Kobiety w ciąży będą mogły złagodzić dokuczliwe bóle pleców i stawów. Sprawia, że poprawia się kondycja fizyczna. Będzie nam łatwiej również wrócić do formy już po urodzeniu dziecka. Jest to niezwykle przyjemna forma spędzania wolnego czasu!

Na co trzeba uważać?

Ważne jest to, aby wybrać pływalnie, w których są przestrzegane zasady higieny. Jeżeli woda jest wymieniania zbyt rzadko to możemy narazić się na infekcje pochwy. Starajmy się wybierać te mniej zatłoczone baseny. Pamiętajmy, aby przed wejściem do basenu wypić szklankę wody. Na ławkach siadajmy tylko i wyłącznie na ręczniku. Kobiety ciężarne powinny zrezygnować z jacuzzi.

Kiedy zrezygnować w wizyt na basenie?

Najlepiej zapytać o to lekarza, czy w naszym stanie kąpiel jest wskazana. Jeżeli odczuwamy świąd, pieczenie okolic intymnych, chorujemy na nadciśnienie, występuje problemy rozwojowe płodu lub ciąża jest wysokiego ryzyka to należy zrezygnować z basenu.

Jeżeli stosujemy się do zaleceń lekarza, a nasza ciąża przebiega prawidłowo to wizyty na pływalni będą świetną formą relaksu. Poprawią one nasze samopoczucie, rozluźnią mięśnie i złagodzą uporczywe bóle.

Źródło: http://ladytime.pl

Dodaj komentarz